Strona główna

Projekt architekt - Zometool Creator:

 

Zometool Creator to system służący do budowania modeli wielościanów, a także innych konstrukcji płaskich i przestrzennych. Podstawowym elementem systemu jest kula, której siatka tworzy 3 róże typy otworów, w które wkłada się 3 różne typy pręcików w 3 różnych długościach.

Na warsztatach uczniowie pracowali na zestawie podstawowym Zometool Creator 1, który składa się z 246 elementów. 

Jest to doskonały zestaw dla początkujących zome'owców ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zawiera szczegółowe, rysunkowe instrukcje wykonania wielu ciekawych modeli płaskich i przestrzennych. Można go z powodzeniem wykorzystać na wszystkich etapach kształcenia (od edukacji wczesnoszkolnej po studia wyższe) i to nie tylko na lekcjach matematyki, ponieważ rozwija wyobraźnię. Budowanie prostych brył i bardziej złożonych pozwala w przystępny sposób zrozumieć geometrię. Uczniowie poznają  symetrie, proporcje, kąty, powierzchnię i obwód. Zaczynają interesować się właściwością brył, poznają pojęcia geometryczne, trygonometryczne i algebrę.

 

Okazało się, że nawet osoby, które otwarcie deklarowały niechęć do geometrii bardzo mocno wciągnęły się w tworzenie brył i konstrukcji.