Szlifowali formę w Kołobrzegu

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w letniej akcji sportowej organizowanej przez Starostwo Powiatowe we Wrześni – Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej. Drużyna unihokeja wraz ze swoim trenerem ćwiczyła swoje umiejętności  i odpoczywała nad polskim morzem.

Oto krótka relacja na stronie wrzesnia.powiat.pl

Bal szóstoklasistów 2012

 

"Szukajcie prawdy, jasnego promienia.

Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg."

 

Dnia 27 czerwca 2012 uczniowie rocznika 1999 odebrali z rąk pani Dyrektor i wychowawcy pani Ewy Pocztarek, nagrody i dyplomy za całokształt pracy w szkole podstawowej w Bieganowie.

 

więcej

Wicemistrzostwo podczas XIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Chłopców

Dnia 29.05.2012 w Sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Charles de Gaulee w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Szkolnego Związku Sportowego  w Unihokeju Chłopców. W gronie 8 najlepszych drużyn, wyłonionych z zawodów rejonowych po raz pierwszy w historii znalazł się zespół Szkoły Podstawowej w Bieganowie. Mecz o złoty medal zakończył się wynikiem 2:2 dlatego, aby wyłonić zwycięzcę konieczna była dogrywka. (Nasi chłopcy mieli odrobinę mniej szczęścia.)

 

Gratulujemy im srebrnego medalu i życzymy dalszych sukcesów!

Relacja z zawodów.

Nasze wycieczki

 Ojcowski Park Narodowy - Kraków - Częstochowa

 

W tym roku uczniowie klas IV, V i VI mieli okazję poznać piękno Ojcowskiego Parku Narodowego i uroki Krakowa.

Gościli  w Ogrodzie Doświadczeń i Parku Wodnym w Krakowie.

Poznali potęgę żywiołów:  "Wody, wiatru, ziemi i ognia" w interaktywnym kinie Cinema Park.

galeria - Ojcowski Park Narodowy

galeria - schronisko Małgosia w Łazach

galeria - Kraków

Teatr na prowincji

 

W dniach 16 - 18 maja 2012 roku w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich i w Zespole Szkół w Nowym Folwarku odbyła się dziewiąta edycja "Święta Teatru na Prowincji".

 

 

 

 

więcej

"Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć"

 

Edukacja zdrowotna zajmuje ważne miejsce w naszej szkole, przez cały czas staramy się promować zdrowie oraz szerzyć zachowania prozdrowotne oraz higienę osobistą. W tym roku szkolnym nasze działania prozdrowotne podsumowaliśmy 18 maja biorąc udział w warsztatach integracyjnych łączne ze Szkołą Podstawową w Sokolnikach.

więcej

1 maja - rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

3 maj - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony dwóm ważnym datom kart historii. Uczniowie klas IV i V zaprezentowali się w repertuarze słowno-muzycznym poświęconym pamięci Jana Pawła II. Dziewczynki z klasy VI przypomniały fakty historyczne towarzyszące powstaniu i podpisaniu Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

galeria

Baw się matematyką! Zdobywaj medale!

Uczniowie naszej szkoły, z klas IV - VI od kilku tygodni mają możliwość nauki w bardzo przyjemny, ulubiony  sposób, czyli z nosem przy komputerze. W trakcie zajęć i w domu korzystają z programu Matlandia.

Poniżej znajduje się link do prezentacji nawiązującej do jednych z ostatnich zajęć, dwóch lekcji utrwalających własności ułamków zwykłych. Pierwsza lekcja odbyła się z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i miała charakter rywalizacji w parach. Druga lekcja przeprowadzona została w pracowni komputerowej, gdzie uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania, oczywiście walcząc przy tym o medale. Zachęcam do obejrzenia prezentacji:

http://prezi.com/-rekewd9fgwg/baw-sie-matematyka-zostan-medalista/

Wyprawa po „Bursztynowego Słowika”

Szansa na sukces” w Kołaczkowie ma już 20 lat! Jubileusz przeglądu młodych talentów obchodzono 4 marca 2012r.

W tegorocznym przeglądzie naszą szkołę reprezentowały cztery uczestniczki: Nikola Szady- kl. I, Anna Marciniak- kl. IV, Patrycja Wawrzyniak i Ewelina Brudnicka z kl. VI.

 

 

 

więcej

WITAJ WIOSNO!

Wiosna idzie nie ma strachu!
Zaraz zniknie śnieżek z dachu.
Już na pola i na łąki
lecą gońce jej, skowronki.
Lecą do nas wiosny gońce,
ciepły wietrzyk, ptaki, słońce!

Wesoło, kolorowo i radośnie - tak przywitaliśmy Panią WIOSNĘ!

 

 

galeria

Laureatka konkursu plastycznego

Aleksandra Frąckowiak - uczennica klasy szóstej została laureatką konkursu pod patronatem Ambasady Francji na "Najładniejszą kartkę świąteczną". Pracę przygotowywała pod  opieką pani Renaty Sarbinowskiej i Małgorzaty Pietrzak

Serdecznie gratulujemy

link1                        link2

Finał powiatu wrzesińskiego  w Unihokeju

W dniach 7 i 8 marca odbyły się finały mistrzostw powiatu wrzesińskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Bieganowie, której uczniowie od kilku lat wiodą prym na terenie powiatu w tej dyscyplinie sportu pod kierunkiem trenera Szymona Bułkowskiego.  

więcej

„Mój dom – moja Europa”

W okresie od grudnia do maja w naszej szkole organizowany jest konkurs „Mój dom – moja Europa”, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat krajów europejskich i  Unii Europejskiej, kształtowanie  tożsamości europejskiej oraz poczucia własnej wartości jako Europejczyka.

Konkurs składał się z III etapów:

I etap – przygotowanie plakatu przedstawiającego wybrane państwo europejskie.

II etap – turniej wiedzy o Europie i Unii Europejskiej.

III etap – prezentacja wybranego kraju     europejskiego.

Najwięcej punktów zdobyła i została laureatką - Aleksandra Frąckowiak klasa VI

Gratulujemy!

Nasze SERCA dla babci i dziadka

Dnia 9.02.2012 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się tradycyjne już spotkanie z okazji obchodów Dnia Seniora. Zaproszenie społeczności szkolnej przyjęło blisko 150 osób w tym dziadkowie i babcie dzieci   uczęszczających do szkoły, seniorzy okolicznych wsi oraz Klub Seniorów Gminy Kołaczkowa i Wrześni. Uroczystość uświetnili swoimi artystycznymi propozycjami uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieganowie, wystawiając przedstawienia teatralne:,, Kwiaty dla Babci i Dziadka” oraz ,,Familiadę”. Nad oprawą artystyczną uroczystości opracowały panie: Iwona Śmigielska-Hyżyk, Joanna Michalak i Renata Sarbinowska. Dodatkową atrakcją były popisy formacji tanecznej pod kierunkiem pana Ryszarda Zjeżdżałki.

Nasi drodzy seniorzy miło spędzili  czas przy kawie, ciastkach oraz przyśpiewkach i pląsach aranżowanych przez zespół państwa Tamborskich. Uczestnicy uroczystości opuszczali salę z zadowoleniem i chęcią powrotu za rok.

CZEKAMY NA WAS!

galeria

Bal karnawałowy i "BARBIE PARTY"

Dnia 24 stycznia, jak to w karnawale zwykle bywa, w naszej szkole odbył się bal przebierańców.  Dzieci z młodszych klas bawiły się  przy dźwiękach skocznej muzyki przed południem. Oczywiście nie zarakło kolorowych strojów, słodkich ciasteczek i ciekawych zabaw. Uczniowie klas starszych imprezowali w godzinach popołudniowych na "BARBY PARTY".   Dziewczęta w słodkich kolorowych strojach udawały laleczki, a chłopcy nie ustępując im, w kreacjach od najlepszych stylistów, prezentowali się wspaniale w roli Kenów. Nie zabrakło konkursów, nagród oraz słodkości. Na twarzach uczestników zabawy gościł uśmiech, a nogi same chciały tańczyć!!! Na zakończenie balu odyły się wybory Miss Barby i Mistera Kena. Zwyciężyli Ewelina Brudnicka i Kacper Woźniak, ale tak naprawdę wszystkie "laleczki" były prześliczne. 

 galeria

WITAJ ZIMO!

Czy wam nie przyszło nigdy do głowy,
że śnieg powinien być kolorowy?
Albo zielony, albo czerwony, liliowy albo beż....

Śnieg ten lepiłoby się wspaniale,
a bałwan biały nie byłby, ale
albo zielony, albo czerwony, liliowy albo beż!
Śnieżki tak samo w zimowej porze
byłyby wtedy w jakimś kolorze:
albo zielone, albo czerwone, liliowe albo beż.
Bardzo kolory by się przydały,
a tu tymczasem wciąż pada biały,.
biały, bielutki ,miękki, mięciutki, świeży, świeżutki śnieg.

( autor: Ludwik Jerzy Kern )

galeria

W naszej szkole świąteczny konkurs matematyczny to już tradycja. O tytuł szkolnego mistrza matematyki w dziedzinie rachunków pamięciowych walczyli wszyscy uczniowie klas III - VI.

Oto tegoroczni zwycięzcy:

I miejsce - Patrycja Wawrzyniak- klasa VI

II miejsce - Klaudiusz Szklarkowski - klasa IV

III miejsce : Paulina Binkowska - klasa VI

Nasze Gratulacje!

galeria

Kiermasz świąteczny i spotkanie z Mikołajem

Dnia 16 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z Mikołajem dla społeczności lokalnej. Najpierw dzieci przedstawiły krótką cześć artystyczną, a następnie odbył się Kiermasz Świąteczny na którym dzieci sprzedawały wytwory swoich prac. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione materiały plastyczne.

galeria

Gwiazdka na sportowo i świątecznie

Dnia 11 grudnia 2011 r. w świetlicy odbyło się spotkanie mieszkańców Bieganowa i sąsiednich okolic organizowane przez panią Sołtys ,,Gwiazdka na sportowo i świątecznie” w ramach podsumowania projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieganowie uświetnili to spotkanie przedstawieniem pt. ,,Przyjdź do nas święty Mikołaju”.

Inscenizacje przygotowała Anna Osińska i Aleksandra Walory

 

galeria

„Bądź uprzejmy na co dzień i od święta !”

To cykl zajęć przygotowanych przez uczniów klasy VI dla naszych milusińskich. Celem ich jest wpajanie właściwych zachowań, kultury osobistej oraz właściwego sposobu bycia. Mamy nadzieję, że działania te będą owocowały w przyszłości, nie tylko kulturą osobistą wśród przedszkolaków, ale i wśród naszych absolwentów.

 

 

galeria

Szkoła pod gwiazdami

   „Mogę zapomnieć, o czym usłyszałem, albo zachować w pamięci to, co zobaczyłem.

To, co zrobiłem, mogę zrozumieć.”

(przysłowie chińskie)

Ciekawe zajęcia edukacyjne, które rozbudzają zainteresowania uczniów otaczającym nas światem, uczą twórczego myślenia, współdziałania w zespole oraz uwrażliwiają  na piękno dnia codziennego, to klucz do interpersonalnego rozwoju młodego człowieka.    Na takie zajęcia w dniach 2 – 3 grudnia zaprosiły uczniów klasy VI panie: Ewa Pocztarek        i  Joanna Dobosiewicz.  W ramach zajęć „SZKOŁA POD GWIAZDAMI” uczniowie mogli rozwinąć swoje zainteresowania przyrodnicze, samodzielnie lub w małych grupach przeprowadzić proste doświadczenia i eksperymenty chemiczne i fizyczne, a nocą obserwować sklepienie niebieskie. Dodatkową atrakcją zajęć był nocleg w szkole oraz wspólna kolacja i śniadanko, które w całości przygotowywane było przez dzieci, które oczywiście nie zapomniały o zasadach prawidłowego odżywiania, co więcej rano chętnie wzięły udział w „Gwiezdnym aerobiku”. Było dużo śmiechu, zabawy, ale i nauki. Przygotowujemy się już na następne zajęcia „Szkoły pod gwiazdami” -  już w czerwcu.

galeria

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

W dniach 1, 2, 9 grudnia 2011 roku odbyły się szkolne etapy wojewódzkich konkursów interdyscyplinarnych.

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego zakwalifikowała się Aleksandra Frąckowiak.

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego zakwalifikowali się Patrycja Wawrzyniak, Aleksandra Frąckowiak, Krzysztof Marciniak.

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się Patrycja Wawrzyniak i Ewelina Brudnicka.

Gratulujemy!

Magiczny Wieczór Andrzejkowy

Andrzejki to czas zabaw, wróżb i przepowiedni.  W naszej szkole to dzień, na który czekają wszyscy uczniowie. W końcu, tego dnia losują imiona swoich przyszłych sympatii oraz przepowiadają sobie przyszłość. To czas wspólnej zabawy i biesiadowania.

Jednym słowem Andrzejki!

 

galeria

Różaniec i dary jesieni

Dnia 17 listopada 2011r. rozstrzygnięto konkurs pod hasłem: „Różaniec z owoców jesieni”, organizowany przez katechetę Annę Osińską. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów z klas I- III. Wszyscy  uczestnicy otrzymali upominki, a wykonawcy prac wyróżnionych zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

„Florbalki 2011” w Kategoriach Młodziczek i Młodzików

Na przestrzeni listopada w Gułtowach (dziewczęta) i w Poznaniu (chłopcy) odbyły się dwa turnieje finałowe Wielkopolskiej Ligi Unihokeja z cyklu rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski Związek Unihokeja i  współfinansowanych przez Ministerstwo Sportu  i Turystyki w Warszawie. Cały cykl rozgrywek pod nazwą „Sport, uśmiech zabawa unihokej to dla nas ważna sprawa” trwał przez dwa miesiące i obejmował turnieje eliminacyjne i jeden finałowy. W tym roku powiat wrzesiński reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieganowie pod opieką Szymona Bułkowskiego, w kategorii młodziczek w swoim debiucie dziewczęta zajęły czwarte miejsce, przegrywając podium gorszym bilansem bramkowym od drużyny z Niechanowa, natomiast w rywalizacji młodzików chłopcy powtórzyli ubiegłoroczny rezultat klasyfikując się ponownie na najniższym stopniu podium, przy czym nadmienić warto, że jako jedynemu zespołowi udało im  się pokonać zwycięską ekipę z Gorzowa Wielkopolskiego. Podsumowując dodam ,że na przestrzeniu całego cyklu najlepszą bramkarkę uznano uczennicę Szkoły Podstawowej z Bieganowa Agnieszkę Swędrowską , a wśród wyróżnionych zawodników był również uczeń naszej szkoły – Kacper Woźniak.

MALI ODKRYWCY

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE MATEMATYCZNE i PRZYRODNICZE

ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BIEGANOWIE

W RAMACH PROJEKTU

„INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA

UCZNIÓW KLAS  I – III”

 

Podchody - więcej  - galeria

Pomocnik kuchenny - galeria

Doświadczalne kuchcikowo - galeria

Doświadczalni - galeria

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada na sali wiejskiej w Zielińcu uczniowie naszej szkoły wystąpili w inscenizacji słowno-muzycznej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.Chcemy pamiętać, dlatego też, z okazji Święta Niepodległości, dnia 10 listopada, uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wiersze o tematyce patriotycznej oraz pełne bólu i nadziei pieśni patriotyczne oddały ducha tamtych dni. Uwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości była uroczysta Wieczornica, na której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowany wcześniej spektakl słowno - muzyczny. Zebrani goście, mieszkańcy okolicach wiosek razem z naszymi uczniami przeżywali dramatyczne wydarzenia sprzed ponad 200 lat.

Dla wszystkich uczestników była to żywa lekcja historii.

galeria

"Nauka płynie z doświadczenia"

Proste eksperymenty wykonywane na zajęciach z przyrody na pewno ułatwiają uczniom rozumienie zależności istniejących w środowisku przyrodniczym. Rozbudzą w uczniach ciekawość otaczającego ich świata. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali na lekcji przyrody doświadczenia przygotowane i wyszukane w różnych książkach i portalach edukacyjnych.

galeria

Pasowanie na ucznia

21 października był bardzo ważnym dniem dla  pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Bieganowie. Po tygodniach przygotowań najmłodsi uczniowie w obecności zaproszonych gości, rodziców, społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów.

 

 

 

galeria

Święto Edukacji Narodowej

 

"Jak blask słońca

rozświetla wnętrze komnaty

tak nauka

rozświetla umysły"

 

 

galeria

Polscy misjonarze - „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”

Kościół katolicki w wielu państwach potrzebuje wsparcie zakonników i księży, którzy głoszą słowa Chrystusa. W miesiącu październiku gościem naszej szkoły był misjonarz, o. Oskar Osiński z zakonu Ojców Paulinów, który opowiedział nam o swojej pracy na misjach w Australii i Afryce.

 

 

 

 

galeria

Nigdy nie jest za późno na pomoc bliźniemu

Dnia 5 października gościliśmy w naszej szkole panią  Barbarę Nowacką, wolontariuszkę, która opiekuje się wychowankami   Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Gnieźnie. Opowiedziała nam na czym polega praca wolontariusza i zachęcała do pomocy bliźnim.

 

galeria

Bądźmy widoczni na drodze

W ramach akcji "Bezpieczeństwo dzieci na wiejskich drogach" Wielkopolski OR przekazał kamizelki odblaskowe uczniom naszej szkoły.

 

szczegóły na stronie

FORUM EKOLOGICZNE

Dnia 23 września uczniowie ze szkół w Bieganowie i Sokolnikach wzięli udział w Międzyszkolnym Forum Ekologicznym „Moje miejsce na Ziemi”.  Program forum opracowany został z myślą o ochronie naszej planety. W trosce o Ziemię, poprzez zabawę mówiliśmy o ekologii, ochronie środowiska, segregacji i recyklingu. Przygotowane zajęcia  wykorzystywały treści kształcenia z zakresu edukacji ekologiczno-przyrodniczej, matematycznej, polonistycznej, plastyczno-technicznej oraz muzycznej. Wszystkie działania proekologiczne zostały zaprezentowane i podsumowane przed Jej Wysokością Matką Naturą, na której ręce uczniowie obydwu szkół złożyli uroczyste ślubowanie Młodych Obrońców Planety Ziemia.

 galeria