BIEGANOWO ŚWIĘTUJE  800-lecie

Absolwenci i uczniowie naszej szkoły w sposób aktywny włączyli się w organizację festynu z okazji 800-lecia Bieganowa. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.

 

 

 

 

 galeria

SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

Dnia 26.04.2010 roku w Szkole Podstawowej w Bieganowie odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia. Uczestnikami imprezy byli uczniowie grupy przedszkolnej oraz klas I – VI.

 Celem uroczystości było:

  • propagowanie zdrowego stylu życia,

  • kształtowanie podstawowych nawyków higienicznych i żywieniowych,

  • poszerzanie wiedzy o zdrowiu,

  • kampania przeciw biernemu paleniu,

  • propagowanie różnych form aktywności fizycznej

Poprzez przygotowanie plakatów tematycznych uczniowie wyrazili sposoby, jak skutecznie, bez nakładów finansowych dbać o zdrowie. Ważną rolę w obchodach Dnia Zdrowia odegrały prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów naszej szkoły „3MAJ FORMĘ”, „PALIĆ CZY NIE OTO JEST PYTANIE”, „KOLOROWY TALERZ”. Podsumowaniem Szkolnego Dnia Zdrowia były mecze sparingowe pomiędzy poszczególnymi klasami, a także zdrowy, owocowy poczęstunek.

galeria

"Moja szkoła jest BEZPIECZNA"

W naszej szkole w tym roku szkolnym był realizowany projekt autorski "Moja szkoła jest bezpieczna" mający na celu uświadomienie uczniom jak ważne jest bezpieczeństwo własne i innych.  W tym celu pedagog szkolny mgr Aleksandra Walory zaaranżowała spotkanie uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z przedstawicielką Straży Miejskiej, która przygotowała pogadankę n/t " Znam numery alarmowe" oraz " Moja bezpieczna droga do i ze szkoły".

Zorganizowane zostały również warsztaty dla klas I-VI  z Pierwszej Pomocy przed medycznej przeprowadzone przez ratowników. Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom jak ważne jest zdrowie i w jaki sposób możemy pomóc innym. galeria

Pedagog szkolny zorganizowała wyjazd uczniów klasy VI do Powiatowej Straży Pożarnej w celu zapoznania się z specyfiką pracy strażaka, zapoznanie ze sprzętem strażackim, a także uświadomienie uczniom jak  niebezpieczny jest ogień. galeria

W ramach projektu zostało przygotowane spotkanie uczniów z klas I-VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z przedstawicielami Policji -przewodnikami z psami. galeria

Wycieczka uczniów klas IV - VI

Uczniowie klas IV-VI w dniach 28-30.04.2010 brali udział w 3-dniowej wycieczce. Odwiedzili muzeum kolejki wąskotorowej w Wenecji. Mieli okazję zobaczyć z bliska ruiny zamku, poznali jego historie i legendy związane z jego byłymi mieszkańcami. galeria

Zwiedzili Golub-Dobrzyń - miasto nad Drwęcą, złożone z dwóch starych jednostek miejskich: prawobrzeżnego Golubia i lewobrzeżnego Dobrzynia. Gościli w jednym z najbardziej znanych polskich zamków - Anny Wazówny - malowniczo położonym na skarpie drwęckiej, znanym z Wielkich Międzynarodowych Turniejów Rycerskich odbywających  się w lipcu. Odwiedzili miasta, w których był Fryderyk Chopin. Zobaczyli miejsca w Toruniu, które widział i opisywał Chopin i to, czym się zachwycał. Mieli okazję poznać smak słynnych toruńskich pierników, o których pisał Fryderyk w swoich listach „iż największą impressyę, czyli alias wrażenie, pierniki na mnie uczyniły”. Odwiedzili Szafarnię – dworek, w którym młody Fryderyk spędzał wakacje. W muzeum Chopina w Szafarni uczniowie wysłuchali koncertu w wykonaniu licealistów ze szkoły artystycznej we Francji. Grupa ta zaprezentowała fragment opery Czajkowskiego, kilka polonezów Chopina i Liszta i wiele innych utworów. galeria

Ostatniego dnia uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją odwagę i kondycję fizyczną. Spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku i wiatrówki. Zmierzyli się z trudami toru survivalowego. Jednak największym wyzwaniem okazała się ścianka wspinaczkowa. W tej konkurenci nie wszyscy znaleźli dosyć odwagi, aby się z nią zmierzyć. galeria

Uczniowie klasy IV zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed grupom przedszkolaków z Sokolnik i uczniami młodszych klas Szkoły Podstawowej w Sokolnikach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

galeria

POLSKA W ŻAŁOBIE

Dnia 10.04.2010 roku zginął tragicznie, w wypadku lotniczym prezydent Rzeczpospolitej Polski

LECH KACZYŃSKI.

 

Razem z nim zginęła jego małżonka oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w kraju.

Na pokładzie rządowego samolotu, który przyleciał do Smoleńska na uroczystości związane z 70 rocznicą zbrodni katyńskich, było 96 osób. (generałowie wojska polskiego, członkowie sejmu i senatu, księża i biskupi, pracownicy kancelarii prezydenta, pracownicy BOR-u, osoby towarzyszące)

Łączymy się w żalu!

Ferie zimowe w styczniu pokrzyżowały nam plany związane z Dniem Seniora i dlatego postanowiliśmy przenieś to święto na marzec. Zaprosiliśmy babcie i dziadków na specjalnie dla nich przygotowaną uroczystość łączącą radość z nadejścia wiosny, z miłością do ukochanych seniorów. Uczennice klas V i VI zaprezentowały krótki układ taneczny, pożegnały nim zimę i powitały wiosnę. Dzieci z klasy IV wystąpiły w przepięknym przedstawieniu "Kopciuszek".

Nasze kochane sześciolatki wyrecytowały z przejęciem i wzruszeniem  wiersze dla babć i dziadków. Uczniowie klas II i III wykonały kilka piosenek o roli dziadków w ich życiu. Klasa I wystąpiła w inscenizacji słowno - muzycznej na cześć F. Chopina. Uroczystość uświetnił występ chóru "Camerata". Chórzyści zaprosili do wspólnego śpiewania wszystkich uczestników imprezy.

galeria

W miesiącu lutym uczniowie klasy szóstej rozpoczęli pracę nad projektem pt. "Świat brył". Ich zadaniem było przygotowanie makiety, która prezentowałaby wykorzystanie brył w rzeczywistym świecie, a następnie zaprezentowanie jej w ciekawy sposób nauczycielom i kolegom z klas V i VI. Uczniowie podzielili się na grupy dwu lub trzy-osobowe. Pracowali 5 tygodni. Dnia 27.03.2010 zaprezentowali efekt swojej pracy, który oceniono pod kątem staranności wykonania i prezentacji. Najwyższe noty uzyskały dwie grupy. Pierwsza przygotowała makietę związaną z Egiptem , a druga - zamek w Kruszwicy. Uczennice: Michalina Pera, Dominika Hypka, Karolina Urbaniak, Agata Robaszkiewicz, Małgorzata Olek otrzymały oceny celujące.

galeria

W czwartek 4 marca 2010 roku w murach Szkoły Podstawowej w Bieganowie odbył się finał Mistrzostw Powiatu Wrzesińskiego w Unihokeju Dziewcząt. Na podstawie wcześniejszych trzech turniejów eliminacyjnych do zawodów przystąpiły trzy zwycięskie drużyny ze szkół z Nowego Folwarku, Otocznej i Bieganowa. Turniej finałowy rozgrywany był systemem każdy z każdym i  w wyniku rywalizacji sportowej zdecydowanie najlepszym zespołem okazały się podopieczne trenera Szymona Bułkowskiego dziewczęta z Bieganowa, które zwyciężyły w obydwu swoich spotkaniach i po roku przerwy odzyskały miano najlepszej drużyny w powiecie.

Wyniki poszczególnych gier wraz z tabelą wyników:

SP Bieganowo: ZS Nowy Folwark 11:1

ZS Otoczna: SP Bieganowo 2:5

ZS Nowy Folwark: ZS Otoczna 1:5

1 miejsce SP Bieganowo 4pkt  (16-3)

2 miejsce ZS Otoczna 2pkt (7-6)

3 miejsce ZS Nowy Folwark  Opkt (2-16)

galeria

 

Dzień po dziewczętach na parkiet szkoły w Bieganowie wybiegły najlepsze drużyny w kategorii chłopców. Rozgrywki finałowe odbywały się w sposób analogiczny jak u dziewcząt systemem „każdy z każdym” . Tytułu broniła ekipa SP Bieganowo, a w finale również znaleźli się reprezentanci SP Targowej Górki, z którymi w poprzednim roku starsi uczniowie toczyli niesamowicie zacięte boje, które decydowały o wygranej w całym turnieju ,natomiast stawkę uzupełniał  team Krzysztofa Regulskiego ze SSP Kaczanowo.

Los sprawił, że w pierwszym meczu spotkały się dwie najmocniejsze ekipy z Targowej Górki i gospodarzy. Sytuacja na boisku układała się bardzo wyrównanie, drużyny odpowiadały bramką na bramkę, jednak kluczowym fragmentem w meczu była końcówka drugiej tercji, kiedy chłopcy z Bieganowa wykorzystali słabszy fragment gry i odskoczyli na dwubramkową przewagę i od tego momentu do końca kontrolowali wynik zwyciężając 7:5 po bardzo zaciętym spotkaniu stojącym na dobrym poziomie. Pozostałe  mecze były jednostronne, gdzie przewaga zwycięskich drużyn nie podlegała dyskusji.

Wyniki poszczególnych meczy i tabela końcowa:

SP Bieganowo: SP Targowa Górka 7:5

SP Targowa Górka: SSP Kaczanowo 13:2

SP Bieganowo :SSP Kaczanowo 5:1

 

1 miejsce SP Bieganowo 4pkt (12-6)

2 miejsce SP Targowa Górka 2pkt (18-9)

3 miejsce SSP Kaczanowo 0pkt (3-18)

galeria

Zabawa Karnawałowa

W tym roku balik karnawałowy odbył się w szkole w dwóch grupach wiekowych: O-III  i  IV-VI. Młodsze dzieci bawiły się w godzinach przedpołudniowych a starsze po południu. Obie zabawy były wesołe i kolorowe. Przeprowadzono wiele śmiesznych konkursów. Rozdano nagrody i skromne upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

galeria

Jesteśmy na półmetku - Kto ukończył I półrocze najlepiej?

Oto nasi prymusi:

Michalina Pera - klasa VI

Klaudia Musielewska - klasa V

Roksana Samsik - klasa V

Agatka Sroczyńska - klasa IV

Patrycja Wawrzyniak - klasa IV

Aleksandra Frąckowiak - klasa IV

Ewelina Brudnicka - klasa IV

Już po raz czwarty w naszej szkole przeprowadzony został świąteczny konkurs matematyczny, "Szkolne Gwiazdeczki Rachunkowe".

Organizatorem konkursu była pani Grażyna Michalska. Laureaci zostali wyłonieni w trzecim etapie zmagań.

Oto zwycięzcy:

I miejsce - Michalina Pera klasa VI

II miejsce - Karolina Urbaniak klasa VI

III miejsce Patrycja Wawrzyniak klasa IV

galeria

Miesiące przygotowań, godziny pracy, prób i tylko jeden dzień: "Wieczór wigilijny". Wyjątkowa niedziela podczas której chcieliśmy zaprezentować swoje umiejętności, talenty artystyczne, muzyczne, teatralne, taneczne i plastyczne. W ten dzień podsumowaliśmy wszystkie akcje i przedsięwzięcia, które trwały w naszej szkole od września.

Przez miesiąc listopad i grudzień nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego i w zajęciach tanecznych. Serdecznie dziękujemy pani  Agnieszce Frąckowiak, członkowi zarządu Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, która była inicjatorem  i głównym koordynatorem tych akcji. Na festyn zaprosiliśmy pana posła Tadeusza Tomaszewskiego, prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, który wręczył dyplomy uczestnikom kursu z języka angielskiego i osobom prowadzącym te zajęcia.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście z terenu gminy i powiatu oraz rodzice i krewni naszych uczniów. W imieniu dzieci i nauczycieli serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie. Ogromną przyjemność sprawiła nam możliwość wystąpienia przed tak dużą publicznością. Zaprezentowaliśmy dwa przedstawienia jasełkowe. Pierwsze w języku angielskim, które przygotowali uczniowie klas V i VI pod czujnym okiem pani Ewy Pocztarek. Drugie w języku polskim, w którym wystąpili uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Lilianny Wolnej. O oprawę muzyczno-taneczną zadbały pani Joanna Michalak i pani Grażyna Michalska. Chór szkolny zaprezentował najpiękniejsze polskie i angielskie kolędy, a uczniowie klas V i VI wystąpili w układzie tanecznym do utworu "Jingle bells". Dodatkową atrakcją był występ dwóch zespołów tańca ludowego (uczniowie klas V-VI i uczniowie klas O-III) przygotowanych przez pana Zjeżdżałkę

Tradycyjnie kółko plastyczne pod kierunkiem pani Renaty Sarbinowskiej i pani Joanny Michalak wystawiło swoje prace na kiermaszu świątecznym.

Festyn zakończył się rozgrywkami sportowymi, które przygotował pan Szymon Bułkowski. Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody. Rada rodziców przygotował paczki dla uczniów szkoły w Bieganowie i słodkie nagrody dla innych dzieci uczestniczących w festynie.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy festynu spędzili miło czas.

galeria

Powstanie Wielkopolskie

Gen. Kazimierz Grudzielski jeden z dowódców Powstania Wielkopolskiego. Powstania, które, jako jedyne zakończyło się zwycięstwem i dzięki, któremu 28 czerwca 1919 roku w Wersalu oficjalnie przyznano Polsce Wielkopolskę.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Grudzielski

http://www.pgw.pl/powst_wlkp/wratajczak/styczen.htm

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Bieganowie, uczniowie klas V i VI przygotowali krótką inscenizację na cześć powstańców wielkopolskich. Złożyli kwiaty przy grobowcu  gen. Kazimierza Grudzielskiego.

galeria

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.

galeria

Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Uczniowie naszej szkoły podtrzymali tradycję i wspólnie z wychowawcami wróżyli sobie, jaka czeka ich przyszłość.

 

 

 

 

galeria

Obchody Święta Niepodległości

"Dzisiaj wielka jest rocznica -

jedenasty listopada!...

Tym, co zmarli za ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa."

Ludwik Wiszniewski

 

Uczniowie naszej szkoły wystąpili w spektaklu słowno - muzycznym przygotowanym przez panią Jolantę Królikowską i  pana Zbigniewa Królikowskiego.

galeria

 

28 października do naszej braci uczniowskiej dołączyli pierwszoklasiści, których wychowawczynią została pani mgrJolanta Królikowska. Uroczystość odbyła się na holu naszej szkoły.  Klasa I zaprosiła na swoją uroczystość panią sołtys Agnieszkę Frąckowiak.

 

 

 

 

galeria

 

Święto Edukacji Narodowej

Słowo miłość - za Ich troski,
Słowo wdzięczność - za Ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski,
Wyśpiewany z serc jak z nut.

galeria

 

Jesienią na sportowo bawi się gmina Kołaczkowo

 

Dnia 12.10.2009 miała miejsce w naszej  szkole spartakiada dzieci klas I-III pod hasłem „Jesienią na sportowo bawi się gmina Kołaczkowo”. W imprezie tej udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół w gminie Kołaczkowo, a na sali gościliśmy blisko 200 uczestników.

Konkurencje sportowe przygotował pan Szymon Bułkowski.  Zwycięskie drużyny  otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci konkurencji indywidualnych medale.

 

galeria

KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA

Opiekun biblioteki pani Joanna Dobosiewicz wraz z panią Dyrektor Małgorzatą Pietrzak zorganizowały konkurs, którego głównym celem było zachęcenie uczniów do czytania książek. W konkursie wzięło udział  25 uczniów.

Pierwsze miejsce zajęły: Kasia Kuchowicz kl. I, Marysia Hałas kl. III.

Drugie miejsca: Roksana Wrzosek kl. I, Roksana Wiertlewska kl. I Michalina Pera kl. VI, Kasandra Wrzosek kl. VI

galeria

Święto plonów

 

Dnia 26 września 2009r. we wsi Bieganowo obchodzono dożynki wiejskie. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły na tę uroczystość przygotowali część artystyczną. Wykonali kilka tańców ludowych i zaprezentowali się w krótkim skeczu.

 

 

 

galeria

 

 

W tym roku po raz 16-sty braliśmy udział w akcji

"Sprzątania świata".

Tegorocznej kampanii towarzyszyło hasło 

„Pomagajmy Ziemi - codziennie”,

a jej przesłaniem było oszczędzanie wody i energii, promocja transportu publicznego oraz segregacja odpadów.

 

3 - 2 - 1 - 0 ... START

 

Wakacje minęły,
Uleciały jak chmurki na niebie.

Szkoła cichutko drzwi uchyliła ,
I dzieci do siebie zaprosiła.

 

Zaczynamy nowy rok szkolny 2009/2010