"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

 lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

 lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

 

     Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w Szkole Podstawowej w Bieganowie jest kształtowanie w dzieciach i młodzieży postaw prospołecznych i rozbudzanie szeroko pojmowanej empatii wobec wszystkich istot żywych. Zgodnie z naszą misją chętnie włączamy się we wszelkie działania o charakterze dobroczynnym o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

    Szkolny Klub PCK od 23listopada do 1 grudnia prowadził zbiórkę zabawek. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie oraz rodzice. Ilość zebranych zabawek, gier, puzzli przekroczyła nasze oczekiwania. Ślicznie dziękujemy  uczniom oraz ich rodzicom za włączenie się do akcji. Zebrane zabawki zostały dnia 2 grudnia 2015r. dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym w szpitalu Powiatowym we Wrześni.

 

    Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do kolejnej akcji Szkolnego Klubu PCK. W dniach od     1 – 10 grudnia trwa zbiórka żywności ( makarony, kasze, ryż, mąka, cukier, słodycze, konserwy etc.).

    Celem Świątecznej Zbiórki Żywności jest zebranie żywności, która tuż przed świętami zostanie przekazana osobom najbardziej potrzebującym z naszego terenu. Akcja jest bardzo ważną formą wsparcia dla osób ubogich, dzięki której mogą one godnie spędzić święta Bożego Narodzenia.

Możesz sprawić, że te święta będą radosne dla innych….